April 24, 2017
Δεν χρειάζεται να είσαι εφοπλιστής για να έχεις ομάδα ποδοσφαίρου ...Tι Σαββίδη - Μαρινάκη - Η Ομάδα του παπα Παύλου - πρόεδρος του Αϊ-Γιώργη κατέλαβε την 1η θέση 5 αγώνες πριν λήξη το πρωτάθλημα της Β1 Κατηγορίας και Ανέβηκε στην Α΄Κορινθίας. - See more at: http://korinthostv.gr/athlitika/item/13674-t-1-1-video#sthash.Xt9eZzjd.dpuf
April 23, 2017

Δύο "στροφές" πριν από την λήξη του τοπικού πρωταθλήματος και τίποτα δεν έχει κριθεί ακόμα ως προς τον τίτλο του πρωταθλητή στην Α΄ κατηγορία Κορινθίας.
Τον τίτλο διεκδικούν  τρεις ομάδες που απέχουν  μεταξύ τους  1 με 2 βαθμούς . Ο πρωτοπόρος Πέλοπας Κιάτου (71 β.), η Κόρινθος 2006 (70 β.) και ο ΠΑΣ  Κόρινθος (69 β). και οι οποίοι θα δώσουν σκληρή μάχη  μέχρι τέλους για να τον κατακτήσουν.

Οι Νεάνιδες του Ποσειδώνα Λουτρακίου γράφουν την δική τους χρυσή ιστορία στην ημιτελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Νεανίδων .

Στο χθεσινό τους παιχνίδι νίκησαν με ολική ανατροπή την πολύ καλή ομάδα της Αναγέννησης Σάμου με 3-2 σετ.

Τα κορίτσια της Σάμου προηγήθηκαν 2-0 σετ  με 25-19 και 25-21 .

Η ψυχή και το ταλέντο των κοριτσιών του Άρη Ανδρεόπολου μίλησε στην κατάλληλη στιγμή

Η Ελένη Θώδη και η παρέα της πήραν τα δύο επόμενα σετ με 25-12 και 25-22 .

Στο ται μπρέικ έγινε σκληρή μάχη όπου οι Λουτρακιώτισες νίκησαν με 15-12

Πριν λίγα λεπτά η ιστορία γράφτηκε με χρυσά γράμματα στο Χαλκιοπούλειο Γυμναστήριο της Λαμίας.

Ψυχάρες  τα κορίτσια της ΑΣΠ Κόρινθος με μαγικό μαέστρο τον Γιώργο Μπούκουρα νίκησαν την ΧΑΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ με 3-0 σετ και πανηγύρισαν έξαλλα και κλαίγοντας την άνοδό τους στην μεγαλύτερη κατηγορία βόλεϊ της χώρας.

April 21, 2017

ΑΥΡΙΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 22.4.2017 ΤΟ ΚΡΙΣΙΜΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΣΠ-ΚΟΡΙΝΘΟΣ-ΧΑΝΘ

Κανένα πρόβλημα και καμία στεναχώρια απο την σημερινή αναμενόνη ήττα από τον ΗΡΑΚΛΗ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

Να υπενθυμίσουμε ότι η κρισιμη αγωνιστική για την ΑΣΠ Κόρινθο είναι η αυριανή, στην οποία καλείται να νικήσει την ΧΑΝΘ .

Η σημερινή ήττα ήταν αναμενόμενη αφού ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ είναι σαφώς η καλύτερη ομάδα του τουρνουά και αναμένεται εύκολα να κερδίσει την πρώτη θέση

Είναι σίγουρο ότι όλη η φίλαθλη Κορινθία περιμένει με ιδιαίτερο ενδιαφέρον και αγωνία την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ που θα κρίνει και τον πρωταθλητή 2016-17
Στην τελευταία αυτή αγωνιστική υπάρχει η μητέρα των μαχών μεταξύ ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ και ΠΕΛΟΠΑΣ ΚΙΑΤΟΥ
Άμεσα ενδιαφερόμενοι γι αυτό το παιχνίδι είναι ο ΠΕΛΟΠΑΣ ΚΙΑΤΟΥ και η ΚΟΡΙΝΘΟΣ 06 .

Με αμείωτο ενδιαφέρον συνεχίστηκε σήμερα Πέμπτη 20/4/2017 στο Λουτράκι η δεύτερη αγωνιστική της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων (Β΄ΟΜΙΛΟΣ).

Στο απογευματινό παιχνίδι η σπουδαία ομάδα του ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ νίκησε πολύ εύκολα την Αναγέννηση Σάμου με 3-0 σετ.

Στο βραδινό παιχνίδι η ομάδα των Νεάνιδων του Ποσειδώνα Λουτρακίου παρουσιάστηκε με διαφορετικό πρόσωπο , έχοντας εμπιστοσύνη στις μεγάλες της δυνατότητες και νίκησε καθαρά την ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου Κρήτης με 3-1 σετ

Μείωσε κατά πολύ τα λάθη της και βελτίωσε το σερβις και την υποδοχή.

April 20, 2017

Η SFEDONA.GR ΠΑΝΤΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΝΕΟΛΑΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ

Με νικητή τον Πανιώνιο με 3-1 έληξε το δεύτερο ενδιαφέρον παιχνίδι της ημέρας στο Λουτράκι.

Ο Γ.Σ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  με την συμπαράσταση αρκετών φιλάθλων του που είχαν έρθει στο Λουτράκι νίκησε την Αναγέννηση Σάμου μ ε 3-1 σετ

16-25 ,13-25 ,25-19 ,17-25

'Αριστη η διαιτησία των  Στάικου Νικηφόρου-Ράντσιου Παναγιώτα (Λιόντου Σταυρούλα)

ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

April 19, 2017

Ξεκίνησαν σήμεραστο κλειστό του Λουτρακίου οι αγώνες της ημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων με τους αγώνες του Β ομίλου

Μαζί με τον τοπικό Ποσειδώνα συμμετέχουν  και οι Πανιώνιος, Μαρκόπουλο, Αναγέννηση Σάμου και ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου . Οι δύο πρώτοι θα προκριθούν στο Final 4 όπου θα αντιμετωπίσουν τους δύο πρώτους του Α Ομίλου(Βορράς)

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία του τουρνουά ο ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ φανερά ανώτερος νίκησε τον τυπικά γηπεδούχο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ με 3-0 σετ